Alpha Lipoic Acid

Spastroje

Prej: $18.00

Mbështet nivelet e shëndetshme të presionit të gjakut brenda një diapazoni normal dhe metabolizmin e karbohidrateve.
Antioksidant i fuqishëm i njohur për riciklimin e antioksidantëve të tjerë si vitaminat C dhe E.
Mbështet mbrojtjen e trupit kundër radikalëve të lira.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Acidi alfa lipoik (ALA) prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut në sasi shumë të vogla, por është gjithashtu i pranishëm në disa ushqime. ALA është unike për faktin se mund të funksionojë si në mjediset e ujit ashtu edhe në ato yndyrore. . Aftësia e acidit lipoik për të neutralizuar radikalet e lira në të dy mjediset me ujë dhe me yndyrë e bën atë një antioksidant shumë të gjithanshëm. ALA promovon prodhimin e glutationit dhe gjithashtu mund të riciklojë vitaminat C dhe E, duke rritur kështu aktivitetet e tyre antioksidues. Përveç kësaj, ALA mund të ndihmojë në ruajtjen e indeve të shëndetshme nervore, promovon metabolizmin e duhur të glukozës që prodhon energji qelizor në trup dhe mbështet funksionin e shëndetshëm kardiovaskular.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 600mg Acid alfa lipoik.
Përbërësit tjerë: xhelatinë, laurate kalciumi, silicë, celulozë mikrokristaline (fibra bimore).

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë një deri në dy herë në ditë me ushqim dhe ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Doza

300mg, 600mg

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Antioksidantë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Alpha Lipoic Acid”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *