Ashwaganda

Spastroje

$14.50

Është bimë e lashtë medicinale. Klasifikohet si adaptogen, në kuptimin që ndihmon organizmin të adaptohet nga stresi. Si adaptogjen, Ashwagandha punon duke mbështetur nivelet normale të kortizolit dhe ndihmon në rregullimin e sistemit tonë të veshkave. Kjo nga ana tjetër, ekuilibron përgjigjet tona fiziologjike ndaj faktorëve stresues dhe na ndihmon të “përshtatemi” me stresin më lehtë, promovon ndjenjën e qetësimit dhe relaksimit, rritë funksionin e trurit dhe rrit imunitetin.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Është bimë e lashtë medicinale. Klasifikohet si adaptogen, në kuptimin që ndihmon organizmin të adaptohet nga stresi. Si adaptogjen, Ashwagandha punon duke mbështetur nivelet normale të kortizolit dhe ndihmon në rregullimin e sistemit tonë të veshkave. Kjo nga ana tjetër, ekuilibron përgjigjet tona fiziologjike ndaj faktorëve stresues dhe na ndihmon të “përshtatemi” me stresin më lehtë, promovon ndjenjën e qetësimit dhe relaksimit, rritë funksionin e trurit dhe rrit imunitetin.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 450mg Ashwaganda ( Withania somnifera).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, miell orizi, stearat magnezi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni dy kapsula një deri në dy herë në ditë me ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

PAKETIMI
100 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Stresi & Ankthi

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti emocional

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ashwaganda”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *