Boswelia

Spastroje

$10.00

Boswellia, është ekstrakt bimor i cili mirret nga druri Boswellia Serrata. Shekuj me radhë është përdorur te sëmundjet inflamatore kronike. Posedon karakteristika si anti-inflamator dhe anti-reumatik.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kur nyejt tuaja ju shkaktojnë probleme në lëvizje, trajtoni ato në mënyrë natyrore me Swanson Boswellia Serrata, si një anti-inflamator natyral. Boswellia është bimë indiane e cila ka ndihmuar njerëzit në gjithë botën në trajtimin e nyejve për të arritur lëvizje të lirë dhe pa dhimbje.
Boswellia, është ekstrakt bimor i cili mirret nga druri Boswellia serrata. Shekuj me radhë është përdorur te sëmundjet inflamatore kronike. Posedon karakteristika si anti-inflamator dhe anti-reumatik.
Përveç rolit si anti -inflamatorë Boswellia është efektiv si ndalës i dhimbjes ( analgjetik) dhe në parandalimin e humbjes së kërcit.

Efektet terapeutike:
• Dhimbjet me prejardhje të ndryshme:
• Osteoartriti: Artriti reumatoid;
• Reduktimi i simptomave të Astmës;
• Sëmundjet e zorrëve si sëmundja Cronh dhe ulçera colitis;

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 800mg Boswellia Serrata.
Përbërës të tjerë: Xhelatinë, stearat magnezi, celulozë mikrokristaline (fibra bimore), silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

PAKETIMI
60 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Boswelia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *