Cod Liver Oil

Spastroje

$7.80

Vaji i mëlçisë së merlucit përdoret si burim i vitaminës A dhe vitaminës D. Përdoret gjithashtu si burim i yndyrës së quajtur omega-3 për shëndetin e zemrës, depresionin, artritin dhe për të forcuar një sistem të shëndetshëm imunitar.

Përshkrim

PËRFITIMET
Vaji i mëlçisë së merlucit përdoret si burim i vitaminës A dhe vitaminës D. Përdoret gjithashtu si burim i yndyrës së quajtur omega-3 për shëndetin e zemrës, depresionin, artritin dhe për të forcuar një sistem të shëndetshëm imunitar.
Vitamina D kontribuon në thithjen / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit. Vitamina D kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak, mirëmbajtjen e kockave normale dhe funksionin normal të muskujve. Vitamina D ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave. Vitamina A kontribuon në metabolizmin normal të hekurit, mirëmbajtjen e mukozave normale, mirëmbajtjen e lëkurës normale. Vitamina A ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave. EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

PËRBËRËSIT
Vaj i mëlçisë së peshkut merluc, kapsula: xhelatinë, glicerinë, ujë; retinil palmitat, trigliceride të zinxhirit të mesëm, tokoferol DL-alfa.

Çdo kapsulë përmban (% VRU*)
Vaj peshku
– EPA/DHA** 1000 mg
– 80 mg/80 mg
Vitaminë D3 (200IU) 5 µg (100%)
Vitaminë A (2664 IU) 1465 µg RE (183%)
* VRU – vlera referente ushqyese
** EPA/DHA – Acid eikosapentaenoik dhe acid dokosaheksanoik

PËRDORIMI
1 kapsulë në ditë. Të merren me ushqim

KUJDES
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

6, 9, Vaj Peshku & Omega 3

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Cod Liver Oil”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *