Colostrum

Spastroje

$10.50

Colostrum është sinonim i qumështit të parë të nënës ose qumështit aktiv imunologjik i cili është i pasur me imunoglobulina, laktoferin, aminoacide, faktorë për rritje dhe zhvillim, dhe substanca tjera të rëndësishme për organizmin.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Colostrum është sinonim i qumështit të parë të nënës ose qumështit aktiv imunologjik i cili është i pasur me imunoglobulina, laktoferin, aminoacide, faktorë për rritje dhe zhvillim, dhe substanca tjera të rëndësishme për organizmin. Ky ekstrakt izolohet nga qumështi i lopëve të cilat mbahen në ferma ku ushqehen me ushqime organike.
Efekti terapeutik:
– Sëmundejt autoimune ( alergjitë, astma, artriti reumatik, lupus, sklerozën multiple, sëmundja Alzhemier);
– Rritë imunitetin, mundëson mbrojtjen e organizmit nga virusët dhe bakteriet;
– Ndihmon te sëmundjet kronike: diabeti, sëmundjet e zemrës, koliti, lodhjet kronike;
– Ndihmon rritjen dhe zhvillimin;
– Rritë apetitin, posaçërisht ndihmon te fëmijët me shprehi jo të mira të ushqimit;
– Ndihmon në formimin e masës trupore.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 480mg Colostrum ( një formë e qumështit) ( nga gjedhi) , (standardizuar me 25% IgG).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, mund të përmbaj celulozë mikrokristaline ( fibra bimore), silicë, krunde orizi.

PËRDORIMI
Të merret një deri në tre kapsula në ditë të shoqëruar me ujë në stomak të zbrazët.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Imunitet

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Colostrum”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *