Cranberry Extract

Spastroje

$9.50

Ekstrakti i boronicës vegjetariane është suplement dietik që promovonë shëndetin e traktit urinar si dhe promovonë aktivitetin antioksidant, gjithashtu mbështesin integritetin e mureve të fshikëzës për të promovuar shëndetin urinar te burrat dhe grat. Ekstrakti i boronicës përdoret gjerësisht sot për të mbështetur shëndetin e traktit urinar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Ekstrakti i boronicës është një suplement natyral i cili nxirret nga lëngu koncentruar i boronicës. Si burim i pasur i nutrientëve dhe antioksidantëve, ekstrakti i boronicës përmban shumë komponime bimore me benefite shëndetësore, duke përfshirë flavonoide si kuercetinë dhe anticiane, një komponim i cili njihet për zvogëlimin e inflamacionit, mbrojtjes ndaj sëmundjeve të zemrës dhe kancerit, përmirësimin e funksionit kognitiv , mbrojtjen e mëlçisë, dhe zvogëlon yndyrën e deponuar në mëlçi.

Përfitimet:
Ekstrakti i boronicës përmirëson funksionin e enëve të gjakut dhe shpesh përdoret si preventivë në sëmundjet si:
– degjenerim makular i shfaqur me moshë
– në sëmundjen e Alzaimerit
– diabet
– sëmundje kardiovaskulare
– tension të lartë
– kolesterol të lartë.

PËRBËRËSIT
Agjent shtues: fosfat dikalciumi, ekstrakt i gjetheve të boronicës, celulozë mikrokristaline, agjentë anti-ngurtësues: dioksid silici, kripëra magnezi e acidit yndyror; agjentët e lustrimit: hidroksipropil metilcelulozë, glicerinë, dyll karnuba.

Përmbajta 1 tabletë
Ekstrakt i thatë i gjetheve të boronicës (Vaccinium myrtillus) (1: 5) 60 mg

PËRDORIMI
1 tabletë në ditë për të rriturit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!

RUAJTJA
Ruani në një vend të paarritshëm për fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Trakti urinar

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Cranberry Extract”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *