Digestitol

Spastroje

$6.80

Kapsula natyrale DIGESTITOL rregullon tretjen, fryrjet e stomakut dhe eliminon gazrat. Është një formulë e avancuar për tretjen e mirë të ushqimit. Përmban kombinimin më të avancuar të enzimave të cilat përmirësojnë absorbimin e ushqimit në organizëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kapsula natyrale DIGESTITOL rregullon tretjen, fryrjet e stomakut dhe eliminon gazrat.
Një formulë e avancuar për tretjen e mirë të ushqimit. Përmban kombinimin më të avancuar të enzimave të cilat përmirësojnë absorbimin e ushqimit në organizëm.
Efektet Terapeutike:
• Ndihmon në absorbimin më të mirë të ushqimit;
• Te personat që kanë problem me absorbimin e sheqerit të qumështit;
• Përmirëson funksionimin e pankreasit;
• Fryrjet në stomak;
• Infeksionet;
• Pastron muret e zorrës së shkurtë dhe detoksifikon qelizat;
• Përmirëson qarkullimin e gjakut në organet e sistemit digjestiv.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: përzirje enzimash 28 mg , laktazë (fungale) (900 njësi FCC), bromelain (nga ananasi) (36 GDU), celulozë (nga Aspergillus niger) (299 njësi FCC), pankreatin USP 4x (përmban laktozë nga qumështi) (e barabartë me 580 mg pankreatinë) 145 mg, proteaz 14,500 njësi USP, amilazë 14,500 njësi USP, lipaz 1,160 njësi USP, BioPerine® Nature’s Thermonutrient® (Piper nigrum) (fruta) (standardizuar në minimum 95% piperin) 5 mg, CereCalase® 5 mg.
Përbërës të tjerë: maltodextrin, xhelatinë, pluhur vaj trigliceridesh.

BioPerine® dhe Nature’s Thermonutrient® janë marka tregtare të regjistruara të Sabinsa Corp.
CereCalase® është një markë tregtare e regjistruar e National Enzyme Company.

PËRDORIMI
Të merret një kapsulë para çdo vakti të ushqimit, të shoqërohet me ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose jeni në gji dhënie apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

PAKETIMI
60 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Enzime

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Digestitol”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *