EFAS Flaxeed Oil

Spastroje

$7.80

Flaxseed Oil ose Vaji Lirit është burimi më natyral i Omega 3-6-9 të acideve yndyrore të cilat e mbështesin sistemin kardiovaskular, eshtrat, sistemin nervor, atë respirator dhe digjestiv.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Flaxseed Oil ose Vaji Lirit është burimi më natyral i Omega 3-6-9 të acideve yndyrore të cilat e mbështesin sistemin kardiovaskular, eshtrat, sistemin nervor, atë respirator dhe digjestiv.
Vaj Liri përmban omega-3, omega-6 dhe omega-9 acide yndyrore esenciale të cilat janë në formën e tyre natyrore ideale, pastaj vitamin B, kalium, lecitin, magnezium, fibra bimore, proteina dhe zink.
Shumë nutricionist, studiues dhe shkencëtarë konsiderojnë se vaji i lirit është suplementi më i rëndësishëm për përmirësimin dhe mbajtjen e shëndetit.
Efekti terapeutik:
– Zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak dhe ndihmon në masë të madhe në trajtimin e shumë sëmundjeve kardiovaskulare siç janë shtypja e lartë e gjakut, , arterioskleroza, tromboza, aritmia e zemrës dhe të ngjashme;
– Ka dhënë rezultate shumë të mira për trajtimin e artritit reumatik, osteoporozës, meteropatisë, dhe problemeve tjera të eshtrave;
– Është stimulues i shkëlqyer i cili përshpejton metabolizmin që mundëson djegie më të shpejtë të yndyrave në organizëm;
– Për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës siç janë: aknet, ekzemat, psoriaza dhe zbokthi.
– Me sukses përdoret edhe për trajtimin e sklerozës multiple dhe diabetit.
– Ushqen dhe mban në funksion optimal sistemin nervor, përmirëson memorien, koncentrimin dhe disponimin. Përmirëson simptomat e astmës dhe pengesa të tjera të sistemit respirator.
– Forcon imunitetin dhe rekomandohet për ruajtjen e shëndetit në tërësi.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë xhelatinoze përmban: kaoliri 10, yndyrna totale 1 g, vaj organik fara Liri (pa GMO) ,profili i acideve yndyrore: omega-3 – ALA (acid alfa-linolenik) 50-65%, omega-6 – acid linoleik 11-24%, omega-9 – acid oleik 11-24%.
Përbërës të tjerë: xhelatinë, glicerinë, ujë të pastruar.

PËRDORIMI
Të merret një kapsulë, dy ose tre herë në ditë me ujë.

KUJDES
Nuk rekomandohet te shtatzënat dhe nënat gji dhënëse.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike
Mbani mjekun tuaj të licencuar të kujdesit shëndetësor të informuar kur përdorni këtë produkt.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë xhelatinoze

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

6, 9, Vaj Peshku & Omega 3

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “EFAS Flaxeed Oil”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *