Energy C With Electrolytes

Spastroje

$21.00

Energy C me elektrolite është një përzierje e lëngjeve me vitaminë C me aromë të shkëlqyeshme agrumesh. Energy C ka 1000 mg vitaminë C me një mori të tërë të ushqyesve të tjerë energjikë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Energy C me elektrolite është një përzierje e lëngjeve me vitaminë C me aromë të shkëlqyeshme agrumesh. Energjia C ka 1.000 mg vitaminë C me një mori të tërë të ushqyesve të tjerë energjikë.
Për vite me radhë, tregu për përzierjet e pijeve të pasura me vitamina C është dominuar nga një markë e njohur: Emergen-C. Tani, Swanson Ultra® po ndryshon nga 1,000 mg Energji C me elektrolite në Transport-C PLUS® të avancuar pa sheqer ose përbërës artificialë.
Transport-C PLUS kombinon acidin askorbik me acidin alfa lipoik për të zvogëluar humbjen e vitaminës C aktive të shkaktuar nga oksidimi kur ajo hyn në qarkullimin e gjakut.
Acidi alfa lipoik, vetë është një antioksidant i fuqishëm, që rigjeneron vitaminën C të oksiduar për ta mbajtur atë të funksionojë për një periudhë më të gjatë kohore.
Kompleksi Transport-C PLUS është krijuar për të rritur aktivitetin antioksidant, për të zgjatur përfitimet e vitaminës C dhe për të lehtësuar marrjen më të shpejtë të saj.
Me një profil të plotë të elektroliteve dhe ushqyesve mbështetës – përfshirë 200 mg kalium – plus aromë natyrale dhe stevia pa sheqer për ëmbëlsi, Energjia C është një alternativë me vlera të larta.

PËRBËRËSIT
1 qese përmban: Vitamina A (si beta-karoten) 450 mcg, Vitamina C (si acid askorbik dhe si acid askorbik nga Transport-C PLUS®)1000 mg, tiamin (vitamina B-1) (si tiamin HCl) 0.38 mg, riboflavin (vitamina B-2), niacin 5 mg NE, vitamina B-6 (nga piridoksina HCl) 10 mg, folate 10 mcg DFE ( 10 mcg acid folik), vitamin B-12 (as metilkobalamin) 30 mcg, acid pantotenik (si pantotenat d-kalcium) 2.5 mg, kalciumi (nga citrati i kalciumit dhe karbonati) 50 mg, magnez (nga oksidi i magnezit) 60 mg, zink (nga askorbati i zinkut) 2 mg, Mangan (nga glukonati i manganit) 0.5 mg, krom (nga Chromax® chromium picolinate) 10 mcg, natrium (nga bikarbonat natriumi) 68 mg, kalium (nga bikarbonat kaliumi) 200 mg, acid Alpha Lipoik (nga Alpha Lipoic Acid and Transport-C PLUS®) 36 mg, kuercetin 1mg.
Përbërës të tjerë: acid limoni, aromë natyrale portokalli, stevia, silicë, pluhur panxhari.

PËRDORIMI
Përziejeni përmbajtjen e një qese me 180 ml, një deri në dy herë në ditë. Rregullo sasinë e ujit për shije.

KUJDES
Vetëm për të rriturit.
Konsultohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

30

Froma Farmaceutike

Pluhur

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Swanson

Barna

Rehidrimi

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Energy C With Electrolytes”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *