Focumax

Spastroje

$9.00

Focumax përmban një kompleks karotenoidesh (lutein dhe zeaksantin), aminoacidesh (taurinë) dhe mineralesh. Vitamina A dhe zinku ndihmojnë në ruajtjen e shikimit normal, përveç kësaj zinku ndihmon në mbajtjen e metabolizmit normal të vitaminës A. Vitamina C ndihmon në rikthimin e formës së zvogëluar të vitaminës E.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Focumax është një kombinim kompleks për shëndetin e syve. Taurina është një aminoacid që stabilizon membranat, mbron nga radikalet e lira dhe është një mbrojtës okular, duke ndihmuar makrofagët në retinë të eliminojnë mbeturinat nga qelizat e fotoreceptorit.
Taurina është e nevojshme për reaksionet kimike që prodhojnë shikim normal dhe mungesat shoqërohen me degjenerimin e retinës. Përveç mbrojtjes së retinës, taurina mund të ndihmojë në parandalimin e kataraktave të lidhura me moshën. Luteina dhe zeaksantina filtrojnë gjatësinë e valëve të dritës blu të energjisë së lartë të dëmshme (telefonat celularë, ekranet e televizionit dhe kompjuterit lëshojnë të gjitha dritën blu) dhe ndihmojnë në mbrojtjen dhe mirëmbajtjen e qelizave të shëndetshme në sy.
Luteina dhe zeaksantina parandalojnë sëmundjet e syve duke përfshirë degjenerimin makular të lidhur me moshën (AMD), kataraktet dhe pigmentozën e retinës. Vitamina E, C gjenden në thjerrëzat e syrit – ato kanë efekte sinergjike. Vitamina A ka nevojë për zink për ta ndihmuar atë të shndërrohet në substancë që mundëson shikim në dritë të ulët. Zinku luan një rol jetësor në sjelljen e vitaminës A nga mëlçia në retinë në mënyrë që të prodhojë melaninë, një pigment mbrojtës për sy.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 300 mg taurinë, 60 mg vitaminë C (75% NRV*), 10 mg zink (100% NRV*), 5 mg vitaminë E (42% NRV*), 4 mg lutein, 1 mg zeaksantin dhe 800 mcg vitaminë A (100% NRV*).
Përbërësit tjerë: kripëra të magnezit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyruesit e guaskës së kapsulës).

NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë pas ushqimit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.
RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti i syve dhe shikimit

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Syri

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Focumax”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *