Folimara

Spastroje

$11.50

Folimara është një kompleks shtesë i mineraleve dhe vitaminave. Marrja shtesë e acidit folik rrit statusin e folatit të nënës. Statusi i ulët i folatit të nënës është një faktor rreziku në zhvillimin e defekteve të tubit nervor në fetusin në zhvillim. Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe formimin normal të qelizave të gjakut. Vitamina B6 dhe magnezi ndihmojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe dobësisë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Folimara është një kompleks shtesë i mineraleve dhe vitaminave. Marrja shtesë e acidit folik rrit statusin e folatit të nënës. Statusi i ulët i folatit të nënës është një faktor rreziku në zhvillimin e defekteve të tubit nervor në fetusin në zhvillim. Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe formimin normal të qelizave të gjakut. Vitamina B6 dhe magnezi ndihmojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe dobësisë.

Kur duhet të përdoret:
 Shtatzëni,
 Përmirësimi i fertilitetit,
 Parandaloni ndërlikimet gjatë shtatzënisë.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 105 mg magnesium (28% – NRV* ), 6.5mg vitaminë (464% -NRV*), 400 mcg acid folik (200% – NRV*).
Përbërësit tjerë: inulin (fibra), xhelatinë (guaska e kapsulës), kripëra të magnezit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyruesit e guaskës së kapsulës), vitamin B (piridoksine hidroklorid), acid folik (acid pertoilmonoglutamik).

NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Folimara”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *