Folinex

Spastroje

$11.50

Folinex është një burim i vitaminës B12 dhe acidit folik, i cili kontribuon në funksionet normale fiziologjike dhe sistemin normal imunitar, si dhe ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë. Vitamina B12 kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Folinex është një burim i vitaminës B12 dhe acidit folik, i cili kontribuon në funksionet normale fiziologjike dhe sistemin normal imunitar, si dhe ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë. Vitamina B12 kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 1000 mcg (40000% NRV*) vitamin B12 ( methylcobalamin) dhe 400 mcg (200% NRV*) acid folic (Quaterfolic).
Përbërësit tjerë: inulin (fibra), xhelatinë (guaska e kapsulës), kripëra të magnezit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyruesit e guaskës së kapsulës), Quaterfolic – kripë glukozamine e ((6S)-5-acid metiltetrahidrofolik.

NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Folinex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *