Glucomannan

Spastroje

$11.40

Glucomannan është e pasur me fibra, përfitohet nga bima Konjak. Rekomandohet për humbje në peshë duke dhënë ndjenjën e ngopjes, te rastet me konstipacion (kapsllëk), ulje të kolesterolit, ndihmon ne funksionin e mirë të zorrëve dhe rregullimin e sheqerit në gjak.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Glukomanan është e pasur me fibra, përfitohet nga bima Konjak. Rekomandohet për humbje në peshë duke dhënë ndjenjën e ngopjes, te rastet me konstipacion (kapsllëk), humbje në peshë, ulje të kolesterolit, ndihmon ne funksionin e mirë të zorrëve dhe rregullimin e sheqerit në gjak.

Rrënja Konjak është burimi i një prej fibrave të tretshme dhe më të dobishme të natyrës – glukomananit. Në të vërtetë mund të thithë dhe mbajë ujë deri në 100 herë më shumë se pesha e vet! Konjac bën një agjent të shkëlqyeshëm ndërtues dhe mund të ketë një ndikim pozitiv në nivelet e sheqerit në gjak duke vonuar zbrazjen e stomakut. * Së bashku me dietë të shëndetshme dhe ushtrime fizike, këto veprime gjithashtu promovojnë nivele të kolesterolit të shëndetshëm tashmë brenda kufijve normalë, duke mbështetur kështu shëndetin kardiovaskular.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 665mg Glukomanan( nga Amorphophallus konjac).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, miell orizi, stearat magnezi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë me një gotë të plotë uji para çdo vakti. Për përfitim maksimal, merrni deri në dy kapsula para çdo vakti.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni me gji, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Informacion shtesë

Sasia

90

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Humbje peshe

Brendi

Swanson

Humbje Peshe & Palestër

Menaxhimi i Peshës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Glucomannan”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *