Glucosamine HCL

Spastroje

$15.50

Shëndeti i nyjeve – glukozamina ndihmon në mbështetjen e strukturës së nyjeve dhe rritjen e funksionit të shëndetshëm të nyjeve.

Lëvizja dhe komoditeti i nyjeve – glukozamina është një bllok themelor ndërtimi për formimin e glikozaminoglikanëve (GAG) dhe proteoglikanëve, përbërësit kryesorë të indeve të kyçeve.

Përshkrim

tcaPËRSHKRIMI
Glukozamina është një amino sheqer që prodhohet natyrshëm tek njerëzit. Gjendet gjithashtu në guaskat e detit, ose mund të bëhet në laborator. Hidrokloruri i glukozaminës është një nga disa format e glukozaminës. Njerëzit marrin glukozamin hidroklorur oral për osteoartrit, artrit reumatoid, glaukomë, një çrregullim i nofullës i quajtur çrregullim temporomandibular (TMD), dhimbje të kyçeve, dhe dhimbje shpine. Një burim i përshtatshëm dhe ekonomik i të ushqyerit të përditshëm të nyjeve, Swanson Glucosamine HCl siguron mbështetje themelore për kërcin që bën të mundur lëvizjen e rehatshme.

PËRBËRËSIT
1 tablet përmban 1.5 g Glukozamin HCL ( nga butakët).
Përbërësit tjerë: celuloza mikrokristaline (fibra bimore), acid stearik, hidroksipropil metilcelulozë, stearat magnezi, silicë, glazurë ushqimi.

Përmban butak (gaforre, karkaleca).

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një tabletë një deri në dy herë në ditë me ujë para ngrënies.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Glucosamine HCL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *