Graviola

Spastroje

$12.50

Tradicionalisht përdoret për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar, shëndetin e tretjes dhe relaksimin. Disa kimikate në graviola gjithashtu mund të vrasin qelizat e kancerit direkt.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Graviola është bimë e fuqishme me prejardhje nga Amerika Latine. Është përdorur me shekuj për të forcuar sistemin mbrojtës të organizmit. Graviola është dru i vogël me gjelbërim të përjetshëm. Gjethet, fruti, farat, kërcelli të gjitha përdoren për të prodhuar barëra për mjekim.
Tiparet e saj shëruese janë bërë subjekt i hulumtimeve për më shumë se 60 vite. Ajo që e bënë graviolen kaq unike është shumëllojshmëria e fitonutricioneve bioaktive të cilat veprojnë në mënyrë të natyrshme në qelizë dhe nivelet sistemike.

Graviola përmban shumë kmikate të cilat janë aktive kundër kancerit si dhe për sëmundje të shkaktuara nga bakteriet, virusët dhe parazitët.
Efektet terapeutike:
• Ka fakte që disa kimikate që gjenden në graviola mund ti ndihmojnë medikamentet kundër kancerit të funksionojne më mirë .
• Infeksionet bakteriale,
• Infeksionet nga parazitë,
• Kollitja,
• Ftohja,
• Inflammacion të fytit dhe hundës,
• Herpes,
• Infekcion i shkaktuar nga sand fleas (leishmaniasis),
• Relaksues,
• Vjelljet,
• Zbrazja e zorrëve (diarea).

PËRBËRËSIT
1 kapsuë përmban 530 mg gjethe Graviola (Annona muricata).
Përbërës të tjerë: xhelatinë, krunde orizi, stearat magnezi, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES

Vetëm për të rriturit.
Mos e merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse.
Konsultohuni me mjekun e kujdesit shëndetësor para përdorimit nëse jeni duke marrë ilaçe për presionin e gjakut ose produkte që rrisin nivelet e ATP (CoQ10).
Nëse merrni këtë produkt për më shumë se 30 ditë, rekomandohet plotësimi me prebiotikë dhe enzima të tretjes. Përdorimi afatgjatë dhe / ose përdorimi i tepruar mund të çojë në ndryshime në funksionin neurologjik.
Ndërpreni përdorimin menjëherë nëse përjetoni ndonjë ndryshim në funksionin neurologjik.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Graviola”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *