Iron + Vitamins & MInerals

Spastroje

$5.80

Është një kombinim i shumë vitaminave dhe mineraleve të ndryshme që gjenden normalisht në ushqime dhe burime të tjera natyrore. Kombinimi hekur me vitamina dhe minerale përmban 15mg hekur, i cili është minerali më i bollshëm në gjak. Ky kombinim gjithashtu siguron kalcium, bakër dhe molibden, të cilat duhet të jenë të pranishme që hekuri të funksionojë si duhet. Hekuri kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë, transportin normal të oksigjenit në trup, funksionin normal njohës dhe funksionin normal të sistemit imunitar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Është një kombinim i shumë vitaminave dhe mineraleve të ndryshme që gjenden normalisht në ushqime dhe burime të tjera natyrore.
Multivitaminat dhe mineralet përdoren për të siguruar substanca që nuk merren përmes dietës. Multivitaminat dhe mineralet përdoren gjithashtu për të trajtuar mungesat e vitaminave ose mineraleve të shkaktuara nga sëmundja, shtatzënia, ushqimi i dobët, çrregullimet e tretjes, ilaçe të caktuara dhe shumë kushte të tjera.
Kombinimi hekur me vitamina dhe minerale përmban 15mg hekur, i cili është minerali më i bollshëm në gjak. Ky kombinim gjithashtu siguron kalcium, bakër dhe molibden, të cilat duhet të jenë të pranishme që hekuri të funksionojë si duhet. Hekuri kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë, transportin normal të oksigjenit në trup, funksionin normal njohës dhe funksionin normal të sistemit imunitar.

PËRBËRËSIT
Karbonat kalciumi, acid L-askorbik, agjent shtues: celulozë mikrokristaline; hekur fumarat, agjent shtues: maltodekstrin, kalcium D-pantotenat, nikotinamid, agjent anti-ngurtësues: kripëra të acidit yndyror të magnezit, hidroklorur piridoksine, hidroklorur tiamin, agjent anti-ngurtësues: dioksid silikoni, sulfat bakri, agjent lustrues: hidroksipropil metilcelulozë; riboflavin, agjent lustrues: glicerol, acid pteroilmonoglutamik, molibdat natriumi, D-biotin, agjent lustrues: dyll karnauba, metilkobalamin.
Përbërësit 1 tabletë
Vitaminё C 120 mg (150% e VRU*)
Vitaminё B1 5 mg (454.5% e VRU*)
Vitaminё B2 2 mg (142.8% e VRU*)
Vitaminё B3 10 mg NE (31.2% e VRU*)
Vitaminё B5 10 mg (166.5% e VRU*)
Vitaminё B6 5 mg (357% e VRU*)
Vitaminё B12 25 mg (1000% e VRU*)
Acid folik 250 mg (125% e VRU*)
Biotin 50 mg (100% e VRU*)
Hekur 15 mg (107.1% e VRU*)
Kalcium 130 mg (6.5% e VRU*)
Molibdenum 50 mg (100% e VRU*)
Bakёr 1200 mg (120% e VRU*)
* Vlera referente ushqyese .

PËRDORIMI
1 tabletë në ditë për të rriturit.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Mungesa e hekurit

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Iron + Vitamins & MInerals”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *