Iron

Spastroje

$7.00

Hekuri është një element kimik shumë i rëndësishëm ku një nga funksionet e tij më të rëndësishme është formimi i hemoglobinës, proteinë kjo që gjendet në rruazat e kuqe të gjakut dhe është përgjegjëse për transportin e oksigjenit në organizëm. Hekuri është gjithashtu i rëndësishëm për të mbajtur të shëndetshme qelizat e organizmit, të lëkurës, thonjtë dhe flokët.
Hekuri është një mineral thelbësor që luan role qendrore në prodhimin e energjisë, funksionimin e sistemit imunitar dhe shëndetin neurologjik.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Hekuri është një mineral thelbësor që luan rol qendrore në prodhimin e energjisë, funksionimin e sistemit imunitar dhe shëndetin neurologjik.

Hekuri është një përbërës thelbësor i hemoglobinës, një molekulë që transporton oksigjenin në qelizat e trupit dhe mioglobinës, e cila lidh oksigjenin e përdorur në indet muskulore.

Hekuri është një përbërës i rëndësishëm i hemoglobinës, proteina që mbart oksigjenin nga mushkëritë në të gjitha indet e trupit dhe nxit prodhimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe ndihmon në rritjen e energjisë trupore.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 18 mg hekur (nga fumarat hekuri).
Përbërës të tjerë: ekstrakt orizi, xhelatinë, koncentrat orizi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ushqim dhe ujë.

KUJDES
Mbidozimi aksidental i produkteve që përmbajnë hekur është shkaku kryesor i helmimit tek fëmijët nën moshën gjashtë vjeç që mund të përfundojnë me fatalitet.
Në rast të mbidozimit aksidental, thirrni menjëherë emergjencen.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëae apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA

Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e hekurit

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Iron”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *