Magnesium + Vitamin B6

Spastroje

$7.80

Vitamina B6 dhe magnezi kanë një ndikim sinergjik në stres. Vitamina B6 besohet se stimulon marrjen qelizore të magnezit, duke rritur kështu efektin e magnezit . Këto të dyja kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor, funksionet psikologjike dhe ndihmojnë në reduktimin e lodhjes. Vitamina B6 ndihmon në ruajtjen e proteinave normale dhe metabolizmit të glikogjenit, nxit funksionimin normal të sistemit imun, nxit rregullimin hormonal. Magnezi është një mineral i rëndësishëm për funksionimin e organizmit të njeriut: promovon balancin e elektroliteve, nxit funksionimin normal të muskujve, ka efekt të dobishëm në sintezën e proteinave, ndihmon në ruajtjen e shëndetit të eshtërave dhe të dhëmbëve.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitamina B6 dhe magnezi kanë një ndikim sinergjik në stres. Vitamina B6 besohet se stimulon marrjen qelizore të magnezit, duke rritur kështu efektin e magnezit . Këto të dyja kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor, funksionet psikologjike dhe ndihmojnë në reduktimin e lodhjes. Vitamina B6 ndihmon në ruajtjen e proteinave normale dhe metabolizmit të glikogjenit, nxit funksionimin normal të sistemit imun, nxit rregullimin hormonal. Magnezi është një mineral i rëndësishëm për funksionimin e organizmit të njeriut: promovon balancin e elektroliteve, nxit funksionimin normal të muskujve, ka efekt të dobishëm në sintezën e proteinave, ndihmon në ruajtjen e shëndetit të eshtërave dhe të dhëmbëve.

PËRBËRËSIT
Citrat magnezi, agjentë shtues: fosfat dikalciumi, celulozë mikrokristaline, agjentë lustrues: hidroksipropilmetilcelulozë, agjent anti-ngurtësues: acid stearik, dioksid silikoni, kripëra të acideve yndyrore të magnezit, hidroklorur piridoksine, agjentë lustrues: glicerinë, dyll karnauba.
Përmban 1 tabletë 2 tableta
Vitaminë B6 5 mg (357.1% e VRU*) 10 mg (714.2% e VRU*)
Magnez 200 mg (53.3% e VRU*) 400 mg (106.6% e VRU*)
* Vlera referente ushqyese

Kundër indikacionet
Nuk ka efekte anësore të njohura që ndërlidhen me përdorimin e këtij produkti. Shmangni përdorimin e tij në rast të mbindjeshmërisë së njohur në një apo më shumë përbërës.

PËRDORMI
Të përdoret 1-2 tableta në ditë për të rriturit.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Magnez

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Magnesium + Vitamin B6”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *