MCT Oil

Spastroje

$35.00

Trigliceridet me zinxhir të mesëm, ose MCT, janë yndyra ushqyese që trupi mund t’i djegë shpejt për energji.
Vaji i pastër MCT ushqen trurin dhe trupin.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
MCT Oil ka qenë një suplement popullor në botën e muskujve dhe të fitnesit për vite me radhë, duke dhënë acide yndyrore që ndihmojnë në djegien e kalorive me shpejtësi për të furnizuar me performancë atletike, për të mbështetur palestrën muskulore dhe për të ndihmuar në menaxhimin e peshës. Sidoqoftë, provat sugjerojnë se përfitimet më të mëdha të MCT Oil mund të realizohen në tru. Hulumtimet në zhvillim sugjerojnë që metabolizmi i MCT rezulton në prodhimin e ketoneve, përbërje unike që ushqejnë qelizat e trurit për të mbështetur funksionin e shëndetshëm sinaptik. Rrjedhur nga vajrat e kokosit dhe palmës, Swanson Ultra 100% Pure MCT Oil jep acide yndyrore të vargut të mesëm farmaceutik. Prandaj shkoni përpara, provoni MCT Oil për ushqim të shpejtë dhe mbështetje të trurit dhe trupit!

PËRBËRËSIT
Në 15 ml përmban: kalori 130, yndyra totale 14 g, yndyrna të ngpura 14 g, trigliceridet me zinxhir të mesëm (nga kokosi ose vaji i kuq i palmës) 14 g, zakonisht siguron minimumin: acid kaprilik 65% *, acid kaprik 23%.

† Vlerat ditore të përqindjes bazohen në një dietë me 2.000 kalori.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një lugë gjelle (15 ml) një deri në tre herë në ditë. Mund të merret vetëm ose i përzier me ushqime të tilla si kos, gjizë, salcë sallate ose salca. Nuk rekomandohet për përdorim në tigan.

KUJDES
Mos e përdorni këtë produkt gjatë shtatzënisë dhe gjidhënjës.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

946 ml

Froma Farmaceutike

Sirup

Qëllimi

Humbje peshe

Brendi

Swanson

Humbje Peshe & Palestër

Menaxhimi i Peshës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “MCT Oil”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *