Multi-Mineral Citrat Complex

Spastroje

$6.20

Kalciumi, magneziumi, zinku dhe kaliumi janë 4 mineralet më të rëndësishme për të mbajtur shëndetin e organizmit. Kalciumi dhe magneziumi ndihmojnë në forcimin e eshtrave, zinku ndihmon në forcimin e imunitetit, kaliumi për funksionimin e mirë të zemrës, veshkave dhe disa organeve tjera të rëndësishme. Të gjitha këto minerale janë në formën citrat, forma më e mirë e njohur për absorbim nga organizmi.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kalciumi, magneziumi, zinku dhe kaliumi janë 4 mineralet më të rëndësishme për të mbajtur shëndetin e organizmit. Kalciumi dhe magneziumi ndihmojnë në forcimin e eshtrave, zinku ndihmon në forcimin e imunitetit, kaliumi për funksionimin e mirë të zemrës, veshkave dhe disa organeve tjera të rëndësishme. Të gjitha këto minerale janë në formën citrat, forma më e mirë e njohur për absorbim nga organizmi.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 75mg kalcium ( kalcium citrat), magnezium 30mg ( magnezium citrat), zink 2mg ( zink citrat), kalim 49.5mg ( kalium citrat).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, celulozë mikrokristaline (fibra bimore), stearat magnezi, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë dy herë në ditë me ujë.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Multi-Mineral Citrat Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *