N-Acetyl Cystein

Spastroje

$10.30

Mbështet sistemin respiratorë, ndihmon në trajtimin e bronhitisit kronik, gripit, gjendjet me COPD ( sëmundje kronike obstruktive e mushkërive), te duhangjinjtë dhe problemet me astma.
Antioksidant i fuqishëm, ndihmon sisteminin imunitarë.
Detoksikues i mëlçisë, ndihmonë te rastet me Cirozë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
N-acetil cisteine (NAC), është amino acid L-cisteinë. Benefitet nga NAC janë të shumta të cilat përfshijnë trurin dhe trupin.
Njihet si detoksikues i toksinave nga ajri i ndotur, mbështet sistemin respirator, një produkt i domosdoshëm sidomos tani kur ajri i ndotur tejkalon çdo normë ndërkombëtare.

Efektet Terapeutike:

Mbështet sistemin respiratorë, ndihmon në trajtimin e bronhitisit kronik, gripit, gjendjet me COPD ( sëmundje kronike obstruktive e mushkërive), te duhangjinjtë dhe problemet me astma.
Antioksidant i fuqishëm, ndihmon sisteminin imunitarë.
Detoksikues i mëlçisë, ndihmonë te rastet me Cirozë.

Fibroza Cistike

Është modulatorë i neruotransmiterëve të rëndësishëm dhe në këtë mënyrë ndihmon te rastet me çrregullime të varshmërisë, çrregullimet bipolare, depresion, çrregullimet obsesive kompulsive.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 600mg N-Acetil Cistein
Përbërësit tjerë: xhelatinë, stearat magnez.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë ose siç rekomandohet nga ofruesi juaj i kujdesit shëndetësor.

KUJDES
Mos e merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse. Konsultohuni me profesionistin shëndetësor para përdorimit nëse jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose nëse keni një gjendje mjekësore. Ndërpreni përdorimin nëse përjetoni shqetësime gastrointestinale.

RUAJTJA
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Mëlçia & Detoks

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “N-Acetyl Cystein”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *