Pregnancy Plus

Spastroje

$8.50

Multivitamina dhe minerale komplekse që janë formuluar posaçërisht për të përmbushur kërkesën e rritur për mikroelementë gjatë shtatëzënësisë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Multivitamina dhe minerale komplekse që janë formuluar posaçërisht për të përmbushur kërkesën e rritur për mikroelementë gjatë shtatëzënësisë.
Folati luan një rol integral në sintezën e ADN-së, prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe rritjen dhe zhvillimin e fetusit. Hekuri është përgjegjës për transportin e oksigjenit dhe ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave. Bakri kontribuon në transportin normal të hekurit në trup. Vitamina D është e rëndësishme për funksionin imunitar, shëndetin e kockave dhe ndarjen e qelizave. Vitamina A ka një rol në procesin e specializimit të qelizave. Magnezi luan rol kritik në funksionin imunitar, muskulor dhe nervor. Kaliumi kontribuon në funksionimin normal të muskujve dhe mirëmbajtjen e presionit normal të gjakut. Seleni kontribuon në funksionin normal të tiroides. Zinku kontribuon në sintezën normale të ADN-së. Vitaminat Biotin, B2, B3, B5, B12 kontribuojnë në energji normale që sjell metabolizmin dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Vitamina B1 kontribuon në funksionimin normal të zemrës. Vitamina B12 kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut.

PËRBËRËSIT
Agjentët shtues: celuloza mikrokristaline, fosfat dikalciumi, L-arginina, acidi askorbik, oksid magnezi, inositol, N-acetil L-cisteinë, fumarat hekuri, DL-alfa tokoferol, nikotinamid, agjent lustrues: hidroksipropil metilcelulozë, ngjyrosës: karamel natyral, oksid zinku, beta karoten, kolecalciferol, piridoksinë hidroklorur, L-selenometioninë, klorhidrat tiaminë, acid pantotenik, agjentët anti-ngurtësues: kripëra magnezi të acidit yndyror, dioksidit të silikonit; riboflavinë, sulfat bakri, agjent lustrues: glicerinë, ngjyrosës: dioksid titani, acid folik, jodur kaliumi, D-biotinë, agjent lustrimi: dylli karnuba, cianokobalaminë.
Çdo kapsulë përmban (% VRU*)
Vitaminë A 3000 µg (375%)
Vitaminë B1 8 mg (727.2%)
Vitaminë B2 5 mg (357.1%)
Vitaminë B3 20 mg NE (125%)
Vitaminë B5 6 mg (100%)
Vitaminë B6 10 mg (625%)
Vitaminë B12 20 µg (800%)
Vitaminë C 90 mg (112.5%)
Vitaminë D 25 µg (500%)
Vitaminë E 20 mg a-TE (166.6%)
Biotin 150 µg (300%)
Acidi folik 800 µg (400%)
Hekur 14 mg (100%)
Zink 15 mg (150%)
Selen 50 µg (90.9%)
Bakër 1000µg (100%)
Jod 200 µg (133.3%)
N-acetil L-cisteinë 50 mg
L-arginine 100 mg
Inozitol 50 mg
* VRU – vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
1 tabletë në ditë. Të merret me ushqim.

KUJDES
Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme ose mënyrë jetese të shëndetshme. Mbani larg fëmijëve. Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Kujdesi për shtatëzani

Brendi

Herb's

Nëna & Foshnja

Nevojat E Lindjes

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Pregnancy Plus”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *