Probiotic Lactio

Spastroje

$4.50

Probiotikët definohen si : mikroorganizma të gjallë që kur administrohen në sasi adekuate japin një përmirësim shëndetësor tek pacientët. Përdorimi i bakterieve të acidit laktik jep shumë benefite mjekësore të njohura. Ato mund të përmirësojnë tretjen e laktozës, të luajnë një rol në parandalimin dhe trajtimin e diarresë dhe të veprojnë në sistemin imunitar duke e ndihmuar trupin të luftojë infeksionet.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Përfitimet:
– Tretja e laktozës: aktiviteti i laktazës së bakterieve përmirëson tretjen e laktozës në produkt pasi të arrij në zorrë.
– Diarre : bakteriet e acidit laktik mund të ndikojnë në preventiven dhe shkurtimin e kohës në tipe të ndryshme të diarreve duke konkuruar me patogjen për hapsirë në zorrë.
– Efektet në sistemin imun: bakteriet e acidit laktik rrisin funksionin e sistemit
imun në nivelin e sistemin tretës. Ketë efekt e arrin duke rritur qelizat B, duke rritur efektin fagocitues (për eleminimin e patogjenëve, dhe duke rritur nivelin e antitrupave.

Benefitet potenciale:
– efektet hipokolesterolemike
– konstipacion
– kancer në zorrë
– infeksione urogjenitale
– ulçerë

PËRBËRËSIT
Agjenti shtues: celulozë mikrokristaline, trashës: maltodekstrin, mbështjellësi i kapsulës: hidroksipropilmetilcelulozë, koloni bakteriale (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus salivarius, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum).

Përmban 1 kapsulë
– Lactobacillus acidophilus
– Lactobacillus rhamnosus
– Lactobacillus salivarius
– Stroptococcus thermophilus
– Bifidobacterium bifidum 1 x 109 KVV*, ose 10 mg
0.01 x 109 KVV*, ose 0.4 mg
0.01 x 109 KVV *, ose 0.4 mg
0.01 x 109 KVV*, ose 0.4 mg
0.01 x 109 KVV*, ose 0.4 mg
* – njësi formuese të kolonive

PËRDORIMI
Për fëmijë nga mosha 12 vjeçare dhe të rriturit: 1 kapsulë në ditë gjatë ushqimit. Pini shumë ujë. Për nënat shtatzëna dhe ato që ushqyejnë me gji, përdorni vetëm pas konsultimit me një mjek.

KUJDES
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

20

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Probiotikët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Probiotic Lactio”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *