Solvitale D + Omega 3

Spastroje

$8.50

Solvitale® D + Omega-3 përmban vitaminë D3 e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar, kontribuon në shëndetin normal të dhëmbëve dhe muskujve, promovon thithjen normale të kalciumit dhe fosforit, ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak. Produkti gjithashtu përmban acide yndyrore Omega-3 që sigurojnë mjedisin vajor që është i nevojshëm për thithjen e vitaminës D3, si dhe ekstrakt të thatë të gjetheve të spinaqit – i cili, si një fibër, është përgjegjës për dërgimin e vitaminës D3 në zorrë, aty ku absorbohet.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Solvitale® D + Omega-3 përmban vitaminë D3 e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar, kontribuon në shëndetin normal të dhëmbëve dhe muskujve, promovon thithjen normale të kalciumit dhe fosforit, ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak. Produkti gjithashtu përmban acide yndyrore Omega-3 që sigurojnë mjedisin vajor që është i nevojshëm për thithjen e vitaminës D3, si dhe ekstrakt të thatë të gjetheve të spinaqit – i cili, si një fibër, është përgjegjës për dërgimin e vitaminës D3 në zorrë, aty ku absorbohet.

Kur duhet të përdorët:
– Mungesa e vitaminës D3,
– Parandalon hipertensionin,
– Parandalon sëmundjet e zemrës,
– Diabeti mellitus i tipit 2,
– Sindromi i lodhjes kronike,
– Depresioni,
– Ulë simptomat e lidhura me stresin,
– Ankth,
– Sindromë premenstruale,
– Rritë sistemin imunitar,
– Për korrigjimin e shpejtë të statusit të vitaminës D3,
– Për zhvillimin normal të kockave dhe dhëmbëve,
– Kocka të dobëta (osteomalacia / rakitizmi),
– Osteoporoza,
– Psoriaza,
– Humbja e kockave tek njerëzit që marrin ilaçe të quajtura kortikosteroide.

PËRBËRËSIT
1 kapsuë përmban: 250mg pluhur i acidit yndyror omega-3 i prodhuar nga vaji i peshkut detar, 50 mg ekstrakt i thatë i spinaqit dhe 75 mcg vitamin D3 (3000IU) (1500% NRV*).
NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë pas ushqimit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Solvitale D + Omega 3”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *