Super Stress B Complex + Vitamin C

Spastroje

$10.90

Swanson Super Stress B Complex është një kompleks unik që është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në rimbushje me lëndë ushqyese që janë më të kërkuara gjatë stresit të lartë. Çdo kapsulë kombinon një furnizim të mirë të vitaminave të kompleksit B me mbrojtjen e fuqishme antioksiduese me potencë të lartë të vitaminës C.

.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Swanson Super Stress B Complex është një kompleks unik që është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në rimbushje me lëndë ushqyese që janë më të kërkuara gjatë stresit të lartë. Çdo kapsulë kombinon një furnizim të mirë të vitaminave të kompleksit B me mbrojtjen e fuqishme antioksiduese me potencë të lartë të vitaminës C.

Efektet terapeutike:
Për funksionim normal të organizmit. Secili vitaminë i grupit B ka rol kyç në funksionimin e organizmit, për kompensimin e vlerave ushqyese gjatë situatave stresuese, gjatë periudhave të sforcimit fizik dhe psikik, atyre që punojnë në ambient dinamik dhe nën presion, për të rritur apetitin, tek alkoolistet, personat të cilët kanë problem me lëkurë (akne, lëkurë e thatë), personat në moshë.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban vitaminë C 500mg ( si acid askorbik), 25mg tiamin ( tiamin HCl), riboflavin 25mg, niacin 50mg ( si niacinamid), 25mg vitaminë B-6 ( nga pirodiksin HCL), folate 340mg ( 200mcg acid folik), 125mcg vitaminë B-12 ( si ciankobalamin), biotin 50mcg, 125mg acid pantotenik ( nga kalcium pantotenik), 20mg kolin ( nga kolin bitartarat), 50mg inositol, PABA ( acid para aminobenzoik).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, stearat magnez, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë një deri në dy herë në ditë me ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Stresi & Ankthi

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Vitamina A-E

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Super Stress B Complex + Vitamin C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *