Turmeric Cucurmin+ Black Pepper

Spastroje

$8.50

Studimet moderne mbështesin përdorimin e tij, duke treguar se mund të ndihmojë në uljen e spazmave të zorrëve dhe gazrave .
Piperina është treguar efektive për të rritur aktivitetin e enzimave të tretjes në zorrë, e cila ndihmon trupin tuaj të përpunojë ushqimin më shpejt dhe më lehtë .
Për më tepër, vetitë anti-inflamatore të shafranit të Indisë dhe piperit të zi mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit të zorrëve, i cili mund të ndihmojë me tretjen e ushqimit.

Kur kombinohen, kurkumina dhe piperi i zi kanë tendencë të kenë një efekt më të madh në inflamacion, tretje, zvogëlimin e dhimbjeve dhe luftimin e kancerit.

Përshkrim

PËRFITIMET
Studimet moderne mbështesin përdorimin e tij, duke treguar se mund të ndihmojë në uljen e spazmave të zorrëve dhe gazrave .
Piperi i zi është treguar efektiv për të rritur aktivitetin e enzimave të tretjes në zorrë, e cila ndihmon trupin tuaj të përpunojë ushqimin më shpejt dhe më lehtë .
Për më tepër, vetitë anti-inflamatore të shafranit të Indisë dhe piperit të zi mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit të zorrëve, i cili mund të ndihmojë me tretjen e ushqimit.

Kur kombinohen, kurkumina dhe piperi i zi kanë tendencë të kenë një efekt më të madh në inflamacion, tretje, zvogëlimin e dhimbjeve dhe luftimin e kancerit.

PËRBËRËSIT (1 kapsulë): pluhur shafran i Indisë (Curcuma longa L) – 600mg, agjentë lustrues: hidroksipropil metilcelulozë, pluhur organik piper i zi – 5mg.

PËRDORIMI
Të përdoret 1 kapsulë në ditë. Të merret me ushqim.

KUJDES
Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar ditore.
Nuk është i përshtatshëm për fëmijët e vegjël.
I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.
Gjithmonë konsultohuni me profesionistin tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë ushqimore, veçanërisht nëse jeni duke marrë ilaçe ose keni një gjendje ekzistuese mjekësore.
Nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna ose gjidhënëse përveç nëse këshillohet nga profesionisti juaj i kujdesit shëndetësor.
Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe mënyrë jetese të shëndetshme.
Efektet e padëshiruara nga kjo shtesë janë të rralla. Ju lutemi ndërpreni përdorimin dhe kontaktoni menjëherë profesionistin tuaj të kujdesit shëndetësor në rast të një reagimi të kundërt.

RUAJTJA
Mbani larg rrezeve të diellit, në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël. Mos e përdorni nëse vula e sigurisë është e hapur ose e dëmtuar.
Ruani në një vend të paarritshëm për fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Turmeric Cucurmin+ Black Pepper”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *