Turmeric

Spastroje

Prej: $8.00

Tumeriku apo Shafrani i Indisë mbështet shëndetin e lëkurës dhe shëndetin e nyejve, lëvizjen dhe funksionin fizik të trupit. Po ashtu ofron mbështetje antioksiduese për të neutralizuar radikalet e lira. Formula e plotë e Spektrit përmban përbërës me bazë bimore të pa përpunuar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Tumeriku apo Shafrani i Indisë mbështet shëndetin e lëkurës dhe shëndetin e nyejve, lëvizjen dhe funksionin fizik të trupit. Po ashtu ofron mbështetje antioksiduese për të neutralizuar radikalet e lira. Formula e plotë e Spektrit përmban përbërës me bazë bimore të pa përpunuar.

Tradicionalisht përdoret në gatim si një erëz kerri. Herbalistët përdorin shafranin e Indisë si tonik të mëlçisë dhe qetësues të sistemit gastrointestinal. Çelësi për përfitimet e shafranit të Indisë duket të jetë përqendrimi i tij i lartë i përbërjeve natyrore të njohura si kurkuminoide, të cilat posedojnë aftësi të fuqishme antioksiduese. Shëndeti i tretjes është një fushë kritike që shpesh neglizhohet, andaj duke i kushtuar vëmendje trupit tuaj dhe duke bërë disa ndryshime të shëndetshme, ju mund të ndihmoni që gjërat të funksionojnë normalisht. Ndihmoni në mbështetjen e mëlçisë dhe sistemit të tretjes me këtë shtesë të Tumerikut të Swansonit.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 720mg Turmerik (Curcuma longa) (rhizome).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, stearat magnez.
PËRBËRËSIT
Si një shtesë dietike, merrni dy kapsula një herë në ditë me ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore. Ndërpreni përdorimin nëse përjetoni shqetësime gastrointestinale.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruani në vend të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

240, 30

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Turmeric”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *