Uvae Ursi Leaf

Spastroje

$8.90

E njohur gjithashtu si bearberry, Swanson Uva Ursi është një burim ekonomik i mbështetjes për shëndetin e veshkave dhe traktit urinar. Absorbohet shpejtë në stomak dhe më pas konvertohet në substancë antimikrobakteriale, astringjente dhe me aftësi dezinfektuese. Gjatë urinimit ndikon në mukozën e traktit urinar, për të lehtësuar irritimin, lufton infeksionin, nxjerr bakteriet jashtë duke promovuar e urinimin shpeshtë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Uva ursi punon për të zvogëluar bakteret në urinë sepse ka kimikate të quajtura glikozide. Në trup, glikozidet shndërrohen në hidrokinon, i cili posedon veti antibakteriale.

Përveç kësaj, uva ursi mendohet se ul inflamacionin me efektin e saj astringjent në mukoza, por provat e hulumtimit klinik nuk e mbështesin plotësisht këtë pretendim.
Karakteristikat luftarake për infeksion të Uva ursi vijnë nga disa prej kimikateve natyrore të bimës, duke përfshirë arbutinën dhe hidrokinonin. Ajo gjithashtu ka taninet, një substancë që lejon uva ursin të ketë një efekt astringjent.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 450 mg Uva Ursi ( Arctostaphylos uva ursi) ( gjethe).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, celulozë mikrokristaline (fibra bimore), stearat magnezi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni dy kapsula dy deri në tre herë në ditë me ujë.

KUJDES
Mos e merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse keni sëmundje renale ose probleme me tretjen. Nuk rekomandohet për përdorim afatgjatë.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Trakti urinar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Uvae Ursi Leaf”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *