Vitamin B-6

Spastroje

$5.00

Vitamina B-6 njihet edhe si piridoksinë e cila është një nga 8 vitaminat B. Ndër shumë funksione vitale rol kyç ka në zhvillimin dhe rritjen normale, metabolizmin e glukozës e cila më pas shërben si burim energjie, mbështet sistemin nervor duke ndikuar direkt në formimin e neurotransmiterëve të cilët kanë rolin e transmetimit të sinjaleve në mes nervave. Mbështet ndarjen normale të yndyrave dhe proteinave.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitamina B-6 njihet edhe si piridoksinë e cila është një nga 8 vitaminat B. Ndër shumë funksione vitale rol kyç ka në zhvillimin dhe rritjen normale, metabolizmin e glukozës e cila më pas shërben si burim energjie, mbështet sistemin nervor duke ndikuar direkt në formimin e neurotransmiterëve të cilët kanë rolin e transmetimit të sinjaleve në mes nervave. Mbështet ndarjen normale të yndyrave dhe proteinave.

Rekomandohet:
o Për trajtimin e mungesës së vitaminës B-6.
o Anemia ( Anemia Sideroblastike).
o Trajtimin e nivelit të lartë të homocisteinës në gjak duke siguruar mbështetje kardiovaskulare.
o Rrol esencial në sistemin nervor.
o Energjizues.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 100mg vitaminë B-6 ( nga piridoksinë HCL).
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Vitamina A-E

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin B-6”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *