Vitamin D3

Spastroje

$5.50

Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe muskujve, në ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve në kushte normale dhe gjithashtu në thithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Trupi prodhon natyrshëm vitaminë D kur ai ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Megjithatë, ekspozimi aktual ndaj rrezeve UV dhe sinteza e vitaminës D varet nga shumë faktorë (për shembull, stinët, gjëndja, koha, mosha, smogu ose lëkura e errët).
Vitamina D gjendet në mënyrë natyrale në ushqime të tilla si vitamina D2 (ergo-kalçiferoli) dhe vitamina D3 (kole-kalçiferoli), por gjithashtu mund të merret në formën e shtesave ushqimore. Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe muskujve, në ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve në kushte normale dhe gjithashtu në thithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit.

PËRBËRËSIT
Vaj luledielli, mbёshtjellёsi i kapsulës: xhelatin, glicerol, ujё, kolekalciferol.
Për një kapsulë përmbanë vitamin D3 25 mcg (500% e VRU*)
* Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Tё rriturit dhe fёmijёt nga mosha 11 vjeçare – 1 kapsulё nё ditё.

KUJDES
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Doza

1000 IU

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Vitamina A-E

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin D3”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *