Vitamin K2

Spastroje

Prej: $7.50

Vitamina K është e njohur mirë për rolin e saj në sintezën e një numri faktorësh të koagulimit të gjakut. Megjithatë, gjatë viteve të fundit, Vitamina K2 dhe proteinat e saj të varura janë gjetur të luajnë një rol qendror në metabolizmin e kalciumit në të gjithë trupin. Këto proteina të varura nga Vitamina K2 tani dihen të jenë thelbësore për mineralizimin normal të kockave, si dhe për funksione të tjera kritike që nuk lidhen me koagulimin e gjakut. Gjithashtu K2 mbështet shëndetin e zemrës, ndihmon në mbajtjen e niveleve të rregulluara të kalciumit në qarkullimin e gjakut dhe arterie.
Vitamina K2 mbështet shëndetin e kockave dhe ndihmon kundër humbjes së kockave të lidhura me moshën. Kjo vitaminë e rëndësishme tani është gjithashtu duke u studiuar për efektin e saj në mbajtjen e enëve të gjakut fleksibël dhe të butë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitamina K është e njohur mirë për rolin e saj në sintezën e një numri faktorësh të koagulimit të gjakut. Megjithatë, gjatë viteve të fundit, Vitamina K2 dhe proteinat e saj të varura janë gjetur të luajnë një rol qendror në metabolizmin e kalciumit në të gjithë trupin. Këto proteina të varura nga Vitamina K2 tani dihen të jenë thelbësore për mineralizimin normal të kockave, si dhe për funksione të tjera kritike që nuk lidhen me koagulimin e gjakut. Gjithashtu K2 mbështet shëndetin e zemrës, ndihmon në mbajtjen e niveleve të rregulluara të kalciumit në qarkullimin e gjakut dhe arterie.
Vitamina K2 mbështet shëndetin e kockave dhe ndihmon kundër humbjes së kockave të lidhura me moshën. Kjo vitaminë e rëndësishme tani është gjithashtu duke u studiuar për efektin e saj në mbajtjen e enëve të gjakut fleksibël dhe të butë.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban Vitamin K2 [( 7-Menakuinon )(soja e fermentuar)] 50 mcg.

Përbërësit e tjerë: vaj fara luledielli, xhelatinë, glicerinë, dyllë blete, fosfat dibazik kalciumi, lecitin luledielli, ngjyra e carob (carob në glicerinë me karamel), ujë i pastruar.
Përmban sulfite.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë, ose siç udhëzohet nga një mjek i kujdesit shëndetësor.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me profesionist të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni me gji, nëse merrni ilaçe, veçanërisht ilaçe për hollimin e gjakut ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTA
Mbajeni larg fëmijëve.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të freskët dhe të thatë!
Mos e vendosni në frigorifer.

Informacion shtesë

Sasia

30

Froma Farmaceutike

Kapsulë xhelatinoze

Doza

100mcg, 50mcg

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin K2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *