Zinc Picolinate

Spastroje

$9.20

Zinku kontribuon në metabolizmin normal të bazës së acidit, metabolizmin normal të karbohidrateve, funksionin normal kognitiv, pjellorinë dhe riprodhimin normal, mirëmbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, sintezën normale të proteinave, mirëmbajtjen normale të flokëve, lëkurës dhe thonjëve. Zinku kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Bakri kontribuon në mbajtjen normale të indeve lidhëse, metabolizmin normal të energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor dhe imun, pigmentimin normal të flokëve dhe të lëkurës, transportin normal të hekurit në trup.

Përshkrim

PËRFITIMET
Zinku kontribuon në metabolizmin normal të bazës së acidit, metabolizmin normal të karbohidrateve, funksionin normal kognitiv, pjellorinë dhe riprodhimin normal, mirëmbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, sintezën normale të proteinave, mirëmbajtjen normale të flokëve, lëkurës dhe thonjëve. Zinku kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Bakri kontribuon në mbajtjen normale të indeve lidhëse, metabolizmin normal të energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor dhe imun, pigmentimin normal të flokëve dhe të lëkurës, transportin normal të hekurit në trup.

PËRBËRËSIT
Agjentët shtues: celulozë mikrokristaline, zink pikolinat, agjentët e lustrimit: hidroksipropilmetilcelulozë; glukonat bakri, agjent anti-ngurtësues: kripërat e magnezit të acidit yndyror, sulfat bakri.

Çdo tabletë përmban (% VRU*)
Bakër 2000 µg (200%)
Zink 30 mg (300%)
* VRU – vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Të përdoret 1 tabletë në ditë. Të merren me ushqim.

KUJDES
Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme ose mënyrë jetese të shëndetshme. Mbani larg fëmijëve. Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar.

RUAJTJA
Të ruhet në temperature dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave & Mineraleve

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Zinc Picolinate”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *